REZERVÁCIA FIT YACHT
rezervácia

Inštruktor Molchanovs Education System

Tim Oravec

Dôležité je mať chuť, dobrú náladu a plavky. O ostatné sa postaráme my.

V spolupráci s Apnoe Space vzdelávame nových freediverov, ktorým poskytujeme možnosť nielen stať sa členom komunity, ale aj objavovať nové miesta v rámci Slovenska, ale aj mimo neho. Mojim cieľom je ukázať ľuďom, že freediving je šport pre každého a každý si v ňnom nájde svoju záľubu. 

Predstavenie a informácie

Predstav sa nám prosím ťa. Aké boli tvoje začiatky so športom?

Vodu som miloval v každom skupenstve, a keďže som sa narodil v Tatrách, vyhral sneh a stal som sa lyžiarom. Po viacerých svetových úspechoch nastal čas venovať sa iným veciam v živote a aj preto som ukončil túto kariéru. Začal som študovať v zahraničí a vymenil som lyžovanie za americký futbal.

Ako si sa dostal k freedivingu a trénerstvu?

Po presťahovaní sa na Slovensko mi začala chýbať voda, a tak som sa rozhodol vrátiť sa ku svojim koreňom. Po niekoľkých hodinách strávených v bazéne som vedel, že freediving je šport, ktorému sa chcem venovať aj v budúcnosti. Moja cesta viedla cez bazénový kurz a tri hĺbkové kurzy, ktoré ma inšpirovali k tomu, že chcem svoje skúsenosti a schopnosti odovzdávať ďalej.

Akým heslom sa pri svojej práci riadiš?

„Freediving is better with a smile“

Aké sú tvoje najväčšie trénerske úspechy a neúspechy?

Ľudia, ktorí sa báli vody sa potápajú.

Množstvo ľudí, ktorí si zamilovali vodu a objavovanie sveta pod hladinou a ich radosť je dostatočným zadosťučinením voči akýmkoľvek neúspechom. Pre freedivera je cesta dôležitejšia ako cieľ.

Kto sú všeobecne tvoji klienti?

Ľudia z rôzneho veku, rozdielnych vrstiev a pozadí, ktorí chcú skúsiť niečo netradičné a príťažlivé.

Ideme spolu na týždenný pobyt na Fityachte, čo si si pre účastníkov prichystal?

Našu spoločnú plavbu si užijeme nielen samotným freedivingom, ale aj plachtením. Okrem plavby, slnečných lúčov a dobrej nálady si spoločne užijeme krásy lokalít, ktoré sú iba plavcom skryté.

Povieme si niečo k bezpečnosti, predstavíme si vybavenie a naučíme sa bezpečne šnorchlovať. Pre tých odvážnejších máme pripravený kurz W1 medzinárodnej školy Molchanovs, kde je možnosť ponoriť sa do hĺbky 20 metrov.

Čo je dôležité ak chce niekto začať s freedivingom?

Dôležité je mať chuť, dobrú náladu a plavky. O ostatné sa postaráme my.

Dodržiavajú tvoji klienti odporúčania, ktoré im dávaš? 

Bezpečnosť je absolútnou prioritou a je na ňu dávaný veľký dôraz na každom kurze. Takže verím, že každý z mojich klientov dodržiava bezpečnostné pravidlá. Takže – nikdy sa nepotápaj sám!

Aký cieľ stanovuješ pre účastníkov FIT YACHT?

Cieľom kurzu W1 je bezpečne sa potápať do hĺbky až 20 metrov, a pre tých menej odvážnych užiť si pohľad na ríšu pod vodnou hladinou.

Čo by si rád odkázal potenciálnym účastníkom FIT YACHT, aby si im uľahčil rozhodovanie a pridať sa?

FIT YACHT je jedinečnou dovolenkou, ktorá spája krásy yachtingu, jedinečnosť freedivingu a aktívny prístup trénerov v krásnom prostredí za nádherného počasia. Treba vyskúšať aspoň raz!

apneanautica.com

Bratislava
Tel.: +421 915 385 677
Mail: apnea.nautica@gmail.com