REZERVÁCIA FIT YACHT
rezervácia
Ludo Nemec

TRÉNER

Ľudovít Nemec

Pomôcť dosahovať ciele bez zranení, bez bolesti a takým spôsobom, aby človek mohol športovať aj v 90ke

Venujem sa trénovaniu ľudí už 5. rok, odkedy som si urobil kurz 1. stupňa kondičného trénerstva. Okrem kondičného trénerstva som si naďalej robil športové kurzy a aj kurzy, ktoré sa týkajú fyzioterapie a fyziotréningov – SM systém, NeuroKinetic Therapy, Športová výživa, Spojenie fyzioterapie, jógy a silového tréningu pri bolestiach veľkých kĺbov a chrbtice, Športový masér, Kineziotejp, Lymfotejp. atď. Venujem sa tréningu ľudí vo veku od 12 rokov a vyššie. Za 5 rokov som stihol robiť skupinové tréningy pre športovcov a aj mnoho súkromných tréningov pre rôzne typy športu (futbal, hokej, florbal, hádzaná, thajský box…) a rôznych ľudí aj mimo športu, ktorí si časom vybudovali svoj pozitívny postoj k cvičeniu či športu celkovo. Medzi absolútnu nevyhnutnosť pre dobrého trénera/fyzioterapeuta radím výbornú znalosť anatómie, kineziológie a biomechaniky tela – a aj na základe týchto poznatkov by si mali ľudia správne zvoliť svojho vlastného osobného trénera. Mojím cieľom je naučiť klienta cvičiť technicky správne, a prevencia zranení či už v bežnom živote alebo pri športe.

Predstavenie a informácie

Predstav sa nám prosím ťa. Aké boli tvoje začiatky so športom?

Moje meno je Ľudo. Športovať som začal už ako 6 ročný, keď som začal trénovať Kempo-karate. Potom som s tým prestal a v 12tich rokoch som začal behávať a cvičiť s otcom. Neskôr som sa dal na Kickbox a MMA. Momentálne sa venujem znova Kickboxu a popri tom chodievam cvičiť funkčné tréningy. Študujem fyzioterapiu na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite. Okrem toho, že som kondičným trénerom 1. stupňa, tak som inštruktorom metodiky Oxygen Advantage. V tréningovom procese využívam všetky poznatky modernej fyzioterapie, ako aj najnovšie zistenia v oblasti kondičného trénerstva.

Ako si sa dostal k trénerstvu, poprípade, kedy si prvý krát držal činku v ruke?

K trénerstvu som sa dostal v 18tich rokoch, keď už aj počas strednej školy som čítaval veľa kníh a najmä zahraničnej literatúry ohľadom tréningových vecí, tak som sa rozhodol si spraviť kurz kondičného trénerstva. Momentálne už mám za sebou viac odbornejších kurzov. Prvýkrát som činku držal v ruke, keď som mal asi 7 rokov, keď ma otec brával do posilky a pozeral som ako cvičil.

 

Akým heslom sa pri svojej práci riadiš?

Pomôcť dosahovať ciele bez zranení, bez bolesti a takým spôsobom, aby človek mohol

športovať aj v 90ke.

Aké sú tvoje najväčšie trénerské úspechy a neúspechy?

Najväčšie trénerské úspechy sú práca so slovenským americkým futbalistom, ktorý dostal štipendium do USA, zbavenie bolestí mladého hokejistu a tým pádom zlepšenie športovej výkonnosti a celkovo asi to bude najmä v oblasti pomoci pri športovcoch a dosahovaní ich cieľov. Medzi neúspechy radím asi skôr to, keď niekoho neviem namotivovať za žiadnu cenu. V tom prípade taká spolupráca nemá hlbší zmysel.

Kto sú všeobecne tvoji klienti, sú to hlavne ženy či muži? Ženy chcú stále vyzerať výborne, dokonca aj pri cvičení. Čo s tým vieš spraviť?

Primárne si ma na tréningy vyberajú muži, najmä športovci. No v poslednom čase sa na tréningy ohlasujú aj ženy, keďže oceňujú osobný prístup. S vyzeraním výborne to nie je také ťažké ako sa zdá, stačí urobiť pár zmien v živote.

Ideme spolu na týždňový pobyt zameraný na pravidelný tréning a upravenú stravu. Čo si si pre účastníkov prichystal?

Prichystal som si úvodný „zisťovací“ tréning, kedy zistím, komu – čo ide a v čom viazne. Následne prebratie nových cvičebných techník a ako správne cvičiť. Potom rôzne kruhové a kondičné tréningy. Taktiež nejaké športové hry, ktoré sa robia v dvojiciach alebo tímoch – aby sme upevnili tímového ducha. Taktiež som pripravený odpovedať na akékoľvek otázky počas celého pobytu. Budeme cvičiť 2x denne, niektorí budú mať možnosť odcvičiť aj doplnkové tabata cvičenie, teda budú cvičiť 3x.

Aká dôležitá je podľa teba regenerácia svalov a akonajlepšie regenerovať? … asi to nebude ležanie v posteli … 🙂

U mňa bude prioritný aj strečing ako doplnok k regenerácii. A na kvalitnú regeneráciu taktiež bude slúžiť výborná strava a pobyt v mori.

Aký má strava vplyv na proces chudnutia/formovania postavy? Existuje veľa mýtov a

niektorí z nás im aj veria. Ozrejmi nám tvoj pohľad na to.

Strava je palivom pre naše telo, v prípade dodania nekvalitných potravín s malou nutričnou hodnotou nemôžeme očakávať od nášho tela, aby sa zmenilo alebo aby podávalo vyššie výkony, než sme zvyknutí. Každý má nejaký svoj spôsob stravovania. Ja som zástancom zdravej a vyváženej stravy.

Existujú aj takí, ktorí radšej nebudú jesť len aby nemuseli ísť cvičiť, resp. športovať.

Dá sa podľa teba vyzerať výborne bez športu? Ak áno, tak prečo?

Šport je pomôcka k zdravému telu aj duchu. Podľa veľa štúdií práve športovci v neskoršom veku oveľa menej trpia na rôzne choroby – či už obezitu, diabetes mellitus, vysoký/nízky krvný tlak a podobne. Podľa WHO by každý človek mal vykonávať náročnejšiu fyzickú aktivitu aspoň 3x za týždeň po dobu 1h, a s tým sa viem aj stotožniť, že to by malo väčšine ľuďom stačiť.

Dodržiavajú tvoji klienti odporúčania, ktoré im dávaš? Niekedy teóriu všetci vieme, ale tá prax je horšia a niektorí si myslia, že veľa času vo fitku nahradí zlé stravovacie návyky.

Keďže všetko vysvetlím, že čo a prečo sa robí, tak väčšina naozaj dodržiava tie veci, lebovedia, že je to pre ich dobro.

Aký cieľ stanovuješ pre účastníkov FIT YACHT?

Naučiť sa odcvičiť cviky technicky správne a naučiť sa ako si urobiť vlastný tréning – kdekoľvek za použitia čo najmenej pomôcok.

Čo by si rád odkázal potenciálnym účastníkom FIT YACHT, aby si im uľahčil rozhodovanie a pridať sa?

Ak chcete skúsiť niečo nové a prípadne možno urobiť aj zmenu v živote, tak toto je najlepší spôsob. Zdravá strava, dobré tréningy, super partia. Poď na FIT YACHT a zlepši sa v cvičení.